68534, Україна, Одеська область, Тарутинський район, село Ламбрівка
+380 48 7405679 info@wine.odessa.ua

Історія

У 20-х роки ХХ століття єврейський фонд ICA барона де Хірша (Париж , Франція ) створював на території тодішнього Королівства Румунія єврейські сільськогосподарські комуни, які стали прообразом сучасних ізраїльських «мошавів».

Французькі агрономи, що працюють на Фонд, пішки пройшли майже всю Бессарабію, вибираючи найкращі ділянки для виноградарства. У 1926 році вони зупинили свій вибір на ділянці неподалік від міста Каушан , який назвали «ідеальним». За кошти Фонду землі (близько 60 гектарів ) були викуплені, і в 1927 році «в чистому полі» створено село Ламбрівка. Фонд побудував 52 будинки, винзавод, молочну ферму. Навколо села було закладено 52 гектара виноградників європейських сортів. Одночасно в Ламбрівка переїхало 52 єврейські родини з довколишніх бессарабських сіл і містечок. Кожна родина отримала у власність 1 гектар виноградника, корову і 6 овець. Управляли господарством французькі агрономи та винороби. Винзавод був забезпечений новітнім на той момент обладнанням.

За кілька років Ламбрівка стала одним з найбільш процвітаючих сіл Бессарабії, а ламбровскіе вина в 30 -ті роки поставлялися не тільки по всій Румунії, а й до Франції.

У 1937 році територія була приєднана до Радянського Союзу, але єврейська комуна продовжувала існувати до початку Другої світової війни. Перед наближенням військ все населення Ламбрівка евакуювався до Середньої Азії, і після війни сім’ї колоністів вже не повернулися в село, переїхавши в основному в Ізраїль і США .

Починаючи з 50 -х років , господарство було відновлено, і протягом 40 років «Грона» була головним виноробним підприємством Тарутинського району – однієї з найбільших виноградних зон України і всього Радянського Союзу.

Після розпаду Радянського Союзу «Грона» виявилася в дуже важкій ситуації, виробництво вина практично припинилося.

У 1997-2000 роках родина Блюмберг з Одеси викупила контрольний пакет підприємства, яке стало , таким чином, одним з перших приватних винзаводів в Україні. З цього моменту почався третій етап історії «Грона». Винзавод був відновлений і забезпечений новим обладнанням , у тому числі для розливу вин в пляшки. Ламбровскіе вина знову стали відомі по всій незалежній Україні, здійснювалися також поставки до Німеччини.

У 2002 році Ламбрівка відвідала делегація фонду ICA на чолі з президентом Фонду баронетом Стівеном Уейл-Коеном. Представники Англії, Франції, Ізраїлю оглянули завод і виноградники, продегустували ламбровскіе вина, взяли участь у святкуванні 75-річчя села.

LambrovkaPAZL-1024x752